| MihaelaElena67 a întrebat:

De mic copil, niciodata nu am reusit sa dorm fara sosete. Numai in timpul somnului ma deranjau. Imi simt talpile ca sunt extrem de uscate.De curand a inceput sa ma deranjeze si palmele, dar foarte putin. Precizez din nou! Numai in timpul somnului sau inainte sa adorm.Ce pot sa fac? Daca a mai patit cineva doresc ajutor! Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| simiy a răspuns:

Poti incerca sa te dai cu ceva crema pe picioare sera inainte de culcare si apoi iti pui sosetele. Sau daca te trezesti din somn ca te deranjeaza sosetele incearca sa le dai jos dupa cateva nopti te obisnuiesti sa dormi fara ele.

| funnnyman32 a răspuns:

Buna! Mai ales ca vine vara, cauta sosete de sport, mai subtiri, iar cand dormi poti sa te invelesti daca esti mai friguroasa si nu poti dormii fara sosete e normal chiar daca e vara, sa fie racoare noaptea mai ales. E o obisnuinta sosetele la omlaughing evita-le pe cele albe, deoarece se fac negre iar de multe ori nu le mai iese fata... imbraca-te cat mai sport vara, pentru ca sunt calduri mari happy