| Mâcrofon a întrebat:

Salut, de o saptamana am inceput sa fac o suta abdomene pe zi si cinci sute de gantere (3 kg)... spuneti-mi si mie ce trebuie sa mananc...
ce trebuie la micul dejun, la pranz, etc.
eu acum mananc la micul dejun cereale cu lapte
la pranz 2-3 oua cu un pahar de lapte
si la cina cartofi prajiti
am 13 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| s4a a răspuns:

Salut. In primul rand cantitatea de proteine este prea mare pentru varsta ta, 1 litru de lapte si un ou zilnic sunt suficiente. Poti creste ulterior cantitatea de proteine odata cu dezvoltarea musculara, dar ca sa-ti protejezi ficatul ar trebui sa consumi proteine vegetale. Fructele, verdeturile, legumele lipsesc cu desavarsire din alimentatia ta?

Răspuns utilizator avertizat