| SandybelLy a întrebat:

Salut,
De un timp am o alunita jos la san care este deformata si tot timpul imi provoaca mancarimi. Este un pic rosie si imprejur sunt niste zgirieturi, probabil din cauza ca m-am scarpinat. Vreau sa va intreb daca este ceva grav? Mentionez ca o am de mult insa niciodata nu m-a ingrijorat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| LuckyStar15 a răspuns:

Cel mai corect raspuns il vei afla la un doctor dermatolog, alunitele sunt de mai multe feluri cum stim cu totii si daca situatia face sa fie deranjant acest lucru trebuie sa ajungem la un specialist.

| ExoHash a răspuns:

Nu are nimic, probabil in ultima vreme ai tras de ea sau ai zgariato de iti face probleme, trebuie putina grija cand e vorba de asa ceva. Eu in locul tau as dau jos, parca la dermato se faceau chestii din astea.

| CarollineForbs a răspuns:

Salut eu cred ca trebuie sa consulti un dermatolog, sau un specialist, nu se stie exact ce ai, cel mai bun raspuns til va da medicul