| Anonimat2005 a întrebat:

am 15 ani și de câteva zile mi-a apărut pe penis o umflatura mare care seamănă cu-n coș.
Mă puteți ajuta să-mi spuneți dacă ați avut și voi așa ceva sau dacă știți ce poate fi să-mi spuneți cum credeți că se cheamă și cum poate să fie tratată această problema...și dacă e ceva grav?
Țin să menționez că seamănă foarte mult cu un cos, in partea de sus e un galben spre alb iar în vârf e un punct mic și negru care îmi provoacă durere dacă îl ating (punctul negru).
Mâncărimi nu-mi provoacă dar mi-e frică pentru că nu am mai auzit asta, plus că sunt îngrijorat pentru că nu știu dacă o să dispară cu timpul, dacă e contagios sau dacă e ceva grav.
I-am spus tatălui meu de asta dar el cred că nu a luat acest lucru în serios și el mi-a spus: "Nu o s-o mai poți folosi ca să te pisi, probabil nici nu o să mai ai" (asta a băgat o frică în mine)
VĂ ROG AJUTAȚI-MĂ!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Denisa0954 a răspuns:

Coșurile pot aparea oriunde. Fiind o zonă mai sensibilă, o zonă în care pielea nu respira, acel coș putin s-a inflamat si acum e un fel de furunc, adică un fel de cos mai mare care e "in carne", de aia si doare mai tare.

Imi poti da mesaj daca vrei sa te sfătuiesc cum sa il spargi si sa il tratezi. Poate iti e jenă aici

3 răspunsuri:
| Denisa0954 a răspuns:

Nu te panica. Dacă era ceva grav nu mai glumea tatăl tău cu tine. Eu te sfătuiesc să spargi cosul ca sa elimini puroiul, apoi sa pui betadina

| Anonimat2005 explică (pentru Denisa0954):

Tata are 7 clase și nu știe el prea multe chestii, mai ales ceva legat de ceea ce am eu :/

Dar poate să apară un cos pe penis!? Eu n-am știut asta, plus, nu cred că e un cos... dacă încerc să-l storc, sparg sau să-l ințep mă doare foarte tare.
Am avut coșurij și pe fata, pe care le-am spart eu și nu m-au durut dar la cel de acum mă doar și nici nu îl pot sparge?

| Anonimat2005 explică (pentru Anonimat2005):

Scuze pentru exprimarea mea și posibilele greșeli de gramatică (am scris in grabă)

| Denisa0954 a răspuns (pentru Anonimat2005):

Coșurile pot aparea oriunde. Fiind o zonă mai sensibilă, o zonă în care pielea nu respira, acel coș putin s-a inflamat si acum e un fel de furunc, adică un fel de cos mai mare care e "in carne", de aia si doare mai tare.

Imi poti da mesaj daca vrei sa te sfătuiesc cum sa il spargi si sa il tratezi. Poate iti e jenă aici