| AlexSandu546 a întrebat:

De vreo 2 zile am observat ca a inceput sa ma doara capul pieptului, inainte nu ma durea.Am 15 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Peridava a răspuns:

Ia vezi ce ai mancat! Grasimi? Mergi la un control medical.

| AlexSandu546 explică (pentru Peridava):

Cativa struguri acri fiindca imi place acreala.

| anonimg a răspuns (pentru AlexSandu546):

Nu mai consuma fructe acre, necoapte. Ți-o fi plăcând la gust; dar acest lucru nu este sănătos organismului. Nu întotdeauna gusturile noastre sunt și sănătoase. Eu cred că tocmai gustul tău nesănătos a dus la apariția durerii din capul pieptului.
Mergi la medicul de familie și îți va spune la ce alimente să renunți. Probabil îți va da trimitere la un medic specialist pentru consultații amănunțite.
Organismul nu se "călește" niciodată prin consumarea de alimente nesănătoase, chiar dacă acestea ne plac.
Durerile și bolile apar datorită unor cauze, și niciodată din senin.
Noi trebuie să ajutăm organismul ca să se mențină sănătos tot timpul vieții noastre.

| AlexSandu546 explică (pentru anonimg):

Da,dar cred ca sunt cam racit ca si cand tusesc ma doare in gat si in capul pieptului.

| anonimg a răspuns (pentru AlexSandu546):

Este bine ca măcar la farmacie să faci un drum și să întrebi acolo ce medicament ai nevoie.
Renunță la înghețată și apă rece, dar și la dulciuri. Zaharul slăbește sistemul imunitar.
Deci durerea ta este de la tuse. Mergi la medicul de familie sau măcar la farmacie; dar nu aștepta să te faci sănătos fără să urmezi un tratament.

| Peridava a răspuns (pentru AlexSandu546):

"Acreala" e buna, fructele necoapte, sunt nesanatoase.
Daca iti place acreala, mananca muraturi. Muraturi in apa cu sare, nu cu otet. Orice fruct necopt, te "arde" la stomac.
Fa bine si mergi la medic pentru un control.