| anonim_4396 a întrebat:

De vreo 2 zile simt niste dureri ca niste intepaturi putin mai jos de inima sub coaste in partea stanga, de la ce se poate datora aceasta durere?
Ofer FUUUNDAAAA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

De la aciditatea in exces de la stomac, incearca sa nu mai mananci iute, usturoi sau prajit, si sa bei alcool o perioada daca nu se calmeaza mergi la gastroenterolog.

2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Poate sa fie de la un muschii sau poate sa fie de la splina sau pancreas.
Doar un medic poate sa iti spuna.

| Mirris a răspuns:

E posibil o nevralgie intercostala. Oricum mergi la medic.