| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, de 4-5 zile ma simt foarte ciudat

ma simt mereu obosit, si cateodata ametit si am si goluri in burta cateodata si parca simt ca raman fara aer si raman fara curaj si imi pierd increderea in sine si cateodata am stari de deja vu.

ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Xox0 a răspuns:

Ieși din casa. Fa o plimbare, fii printre oameni. Apoi ai grija de alimentatie. Daca nu ai grija de tine, te poți îmbolnăvi.
De ce nu ai avea încredere in tine? Vorbeste cu familia, cu prietenii. Poate ai nevoie de socializare si putin amuzament

5 răspunsuri:
| Celdrept a răspuns:

E inceput de anxietate. Așa a debutat la mine anxietatea până mi-a distrus complet viața socială,simțeam și o greutate de nedescris in piept!
Acum e mult mai rău, anxietate nivel maxim, dar doar când ies din casa.
Nu știu ce să zic, daca ești predispus genetic la a dezvolta anxietate nu ai ce sa faci! Sport poți să faci, sa nu mai stai mult pe net și să socializezi face 2 face cu lumea,sa nu te închizi în tine,sa nu stai izolat. Altceva ce poți face e: sa mănanci multe fructe și legume, organismul tau are nevoie de vitamine și minerale și să nu mai pierzi nopți nedormite stand pe net noaptea.
Intra pe Facebook Dating și încearcă să abordezi fete, sa cunoști o tipă, te va ajuta și comunicând cu ea foarte mult. Evita mediul virtual că e foarte nociv, stai cat mai puțin. Daca ai prieteni ieși cu ei la o bere la o terasa ceva.

| vlllaaddd a răspuns (pentru Celdrept):

Nu e nicio anxietate, ceva din interior mi-a spus ca o sa fie bine si o sa treaca, nu e nicio anxietate deoarece eu socializez in fiecare zi cu familia si prietenii si ma distrez

| vlllaaddd a răspuns (pentru Celdrept):

Iti dau un sfat, incearca sa citesti biblia noul testament apoi vechiul testament, o sa te ajute foarte mult si vei fii mai fericit

| Celdrept a răspuns (pentru vlllaaddd):

Mă bucur happy

| andreea1baratiu a răspuns:

Poate fi anemie, anxietate sau halucinatii. Viziteaza un psiholog.