| Riot181 a întrebat:

De vreo 4-5 zile ma doare in partea stanga sub coste. Cand stau in picioare durerea e mai mare ca atunci cand stau intins in pat. S-ar putea sa se traga cumva de la apendicita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Posibil să fie un junghi intercostal dar tot odată și o altă afecțiune, ar fi bine să vezi un medic și să faci un ecograf, costă 50 de lei nu te omoară.

| Bluebutterfly80 a răspuns:

In partea stanga nu este apendicul!
dar poti simti durere de la rinichi!

| AliceThai a răspuns:

Nu, apendicul e in dreapta.

| neaivan a răspuns:

Du-te la un control!

| me92 a răspuns:

Poate fi stomacul, sau splina, durerea acuta de rinichi se imbrastie prin tot abdomenul. apendicele doare doar in partea dreapta, abdomenu si piciorul(in cel mai rau caz).....Mergi la doctorwinking

| Riot181 explică:

Stiu ca e in dreapta...dar asistenta de scoala...ca atunci m-a durut foarte tare, a zis ca s-ar putea trage durerea de la apendic