| Sandibel23 a întrebat:

Salut.De vreo luna ma tot stric la burta. La fiecare 4-5 zile am diaree, m-am saturat. Ma gandesc ca voi pleca si eu cu prietenii pe la mare, munte..si nu pot sa ma distrez ca ma taie la baie..va rog niste sfaturi, sunt disperat incepe si scoala si nu vreau sa am probleme.Totul a inceput cam in iulie cand m-am stricat intr-o dimineata cand trebuia sa plec in excursie.am zis ca e pe baza de oboseala si am lasat sa treaca...si acum ma gandesc ca poate trebuie sa fac ceva..pana acum am zis ca trece de la sine,imi pare rau pentru felul in care ma exprim dar sunt disperat! a da,ma stric la burta si apoi 3, 4 zile sunt constipat si a 5-a zi am mai multe scaune urmate de unul cu diare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cred ca parerea medicului ar conta mai mult decat am zice noi ceva.
Nu poti sta si astepta minuni, fa o vizita la medic si ceva analize nu strica... poate fi o dezinterie.
O seara bunahappy

| alex2009 a răspuns:

Mergi la medic si el iti va da un diacnostic.

| Fatamuntilor a răspuns:

Ai stat doua luni si parintii tai nu au facut nimic?
Urgent la medicul de familie pentru niste analize.

| pietrean a răspuns:

Afirmand ca esti la scoala,presupun ca esti mai mic de varsta.Din acest motiv,ar trebui sa consulti un medic,ca sa nu ai surprize mai mari de sanatate mai tarziu.
Nu este normal,in cazul ca ai o alimentatie normala,sa ai perioade de diaree si constipatie.
Mergi la medicul de familie si in functie de ceea ce ii spui,o sa-ti dea trimitere catre un laborator de analize,apoi catre un medic specialist.
Nu trebuie sa amani! Poate nu este ceva grav si luat tratamentul din pripa,nu o sa mai ai probleme.
Sanatate, dar, repet, MERGI LA MEDIC, pana nu este prea tarziu!

| Sandibel23 explică:

Deocamdata nu am cum sa ajung la medic pentru ca parintii mei lucreaza foarte mult, dar daca va fi nevoie ma voi duce pana la urma..intrebarea am pus-o mai mult in incercarea de a vedea daca a mai avut altcineva astfel de probleme ..si daca exista un remediu doar din pastile..am citit prospectul unui medicament numit eubiotic impreuna cu mama mea si sper sa rezolv cu acesta...