Întrebare recomandată | MJ4everkingofpop a întrebat:

De vreun an am o pata mica si galbena pe ochiul drept...si de cateva luni am inceput sa nu mai vad foarte bine cu el...credeti ca este de la pata aceea?(am facut programare la oftalmolog si daca se v-a intampla sa port ochelari ce ochelari imi recomandati caci mie nu imi plac cei mici si patratosi.)
Fundaawinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AlexaSiAtat3 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa astepti sa vezi ce spun specialistii.In legatura cu ochelarii, sunt ochelari dreptunghiulari, dar si rotunzi(nu te sfatuiesc sa iei rotunzi, eu cand i-am vazut imi venea sa vomit).
Dreptunghiularii sunt cei mai buni.
P.S.nu cumva sa iti iei lentile de contact, pentru ca vei avea mari batai de cap.trebuie sa le schimbi zilnic etc.
Funda?

| PassingBY a răspuns:

Mai întâi mergi la control şi vezi care este de fapt problema. Apoi, dacă va fi cazul să porţi ochelari, ei te vor ajuta să găseşti o ramă care ţi se potriveşte şi care îţi place. Din fericire, există o grămadă de modele, special pentru a satisface gusturi diferite. happy