| Catalinintrebare a întrebat:

Salut, deci am 13 ani. Si de cateva luni bune am niste intepaturi, palpitatii. Joc fotbal la un club. Mereu avem meciuri in toata tara si este important pentru mine sa stiu daca am o problema de sanatate. Foarte multa lumea mi-a zis ca e de la magneziu si calciu. Deoarece eu nici nu beau lapte. (DELOC) Asa ca am vb cu parintii mei si mi-am facut analizele si intr-adevar am cadere de calciu. Durerile se manifesta treptat adica la orice ora, dar de ex astazi am jucat fotbal 5 ore incontinuu pe teren mare si acum am niste palpitatii. Întrebarea mea e. Daca aveam probleme cu inima trebuia sa fie afisat ceva pe analize? Am facut analize normale si la calciu+magneziu+potasiu. Si doar calciu mi-a iesit sub. Magneziu putin peste si ceva globule rosii sau albe mai putine nu prea am inteles. Va rog dati-mi vesti bune :/

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Salut! Că să vezi dacă ai ceva la inima trebuie sa faci un EKG și o ecografie cardiaca, doar cu analize la sânge nu poți sti dacă ai sau nu ceva la inima.Sanatate și succes!

| Andreeush a răspuns:

La analize nu se vede dacă ai probleme cu inima.
Cel mai indicat ar fi să te examineze un cardiolog.

| Demidol a răspuns:

Doar investigatiile medicale (nu analize de sange) iti pot spune ce ai. Insa 5 ore continuu de fotbal, e cam mult si pentru un adult. Ti-a permis antrenorul asta? Ma mir. Iar daca esti intr-un club, nu vi se fac acolo verificari medicale periodice? Asa ar trebui.