| Cartofel123321 a întrebat:

Deci am si eu o intrebare. Am 15 ani si am barba dar fix sub barbie nu am decat cateva fire de par. Adica acolo nu prea creste nimic. Este normal? Si am observat ca acolo pielea e mai elastica.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Tu esti baiat si nu ti se pare normal sa inceapa sa iti creasca par facial? ce o sa faci cand o sa observi par pubian, la sub brat? laughing. este normal ca in jurul varstei acelea sa inceapa sa iti creasca mustata si ciocul (barba). depinde de la om la om de unde incepe sa creasca (mie de ex primii care mi-au crescut la nivelul fetei, sunt favoritii, dupa aia a crescut ciocul). gatul are pielea mai elastica, este normal, trebuie sa suporte o gama larga de miscari happy

| Cartofel123321 explică (pentru JohnnyBi):

Nu ai inteles. Mi se pare normal sa imi creasa par dar barba nu imi creste normal. Adica sub barbie e rara...

| JohnnyBi a răspuns (pentru Cartofel123321):

Eh laie, asa este geneticul tau happy. am prieteni care le creste barba de sub ochi pana pe piept. gen intre ochi si piept daca nu se barbieresc 1 saptamana nu vezi piele de atat par. eu m-am barbierit de 3 ori pe saptamana de 10 ani (de la 14 ani am inceput). si acum nu am barba... am putina mustata, putina barba si niste favoriti. pe obraji nimic, pe gat nimic. daca ma barbieresc nu imi dai 16 ani, si daca nu ma barbieresc nu imi dai 19 laughing. ala este geneticul meu, na

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai la 15 ani inca nu iti creste normal barba. mai asteapta 2-3 ani si o sa creasca uniform