| ColorfulRainbow a întrebat:

Salut.
Deci chiar am probleme cu anxietatea si nu mai suport. Vreau sa scap,e foarte neplacut.
Mereu ma inrosesc cand cineva se uita la mine mai mult sau cand ma intalnesc cu un cunoscut caci ma gandesc oare ce zice despre mine, ce parere are... La ce altceva sa ma gandesc? crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Chillcs a răspuns:

Fara nici un fel de gluma, iti recomand un psiholog fiindca noi nu suntem in masura sa te ajutam si nu putem risca sa iti dam vreun raspuns care sa te afecteze si mai tare.
Oricum, totul tine de tine si de cum iti impui tu sa gandesti despre tine. Cel mai bine este sa nu iti pese de ce gandesc ceilalti. Stiu ca ti se pare imposibil sa nu iti pese de parerea altora dar asta e calea care trebuie urmata. Si gandeste pozitiv despre tine; gandeste ca esti o persoana buna si lumea vedea doar asta in tine. Gandeste ca lumea se uita la tine fiindca le place de tine, fiindca vad binele din tine.