| ColorfulRainbow a întrebat:

Am o problema si am nevoie de voi. In ultima vreme nu stiu ce e cu gandirea mea dar mereu in fata cunoscutilor ma rusinez,ma inrosesc caci ma gandesc ca poate are o parere rea despre mine, sau cine stie ce crede acea persoana despre mine. Nu mai suport! La ce sa ma gandesc?

5 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

Si eu aveam o perioada asemanatoare. Ai sa te regasesti...

| RainboyDash a răspuns:

Poate ai intrat intr-un fel de depresie. Incearca sa iesi mai mult pe afara pe timpul zilei sa te apuci de un sport sau ceva sa te faca mai fericit.

| Alexaaandraaa a răspuns:

Încearcă să consulți un specialist, un psiholog, poate te rușinezi și nu vrei să afle nimeni, consultă unul tu singură. Succes! puppy dog eyes Pup!:*

| Miky69 a răspuns:

Dau si eu cu parerea... stai mai mult timp in fata oglindei happy Probabil nu ai cea mai buna parere despre tine si nu esti sigura pe tine. Ai putea incepe prin a fi mai increzatoare. Totul e sa te relaxezi si sa te simti confortabil in orice mediu. Tot timpul vor fi oameni care se vor uita ciudat la tine fara un anume motiv. ar trebui sa accepti / sa te obisnuiesti cu asta.

| MeritaSaMaiFiuAsa a răspuns:

Din ce ai spus tu aici se vede ca esti o persoana sensibila care da o mare importanta a parerii celorlalti despre persoana sa. Vreau sa iti spun ceva : Orice ai face nu toate persoanele vor avea o parere buna despre tine. Trebuie sa ai un pic mai multa incredere in tine, iar parerea celorlalti nu ar trebui sa conteze asa mult. Iti recomand sa nu te mai gandesti la acest lucru si simte-te bine nu iti irosi viata cu astfel de prostii. Aminteste-ti ca daca tu te placi pe tine insuti la randul tau vei fi o companie placuta ♥. Succes