| ColorfulRainbow a întrebat:

Bunaaa, stiti ce vreau sa va intreb?
Sunt rusinoasa si ma rosesc repede si nu mai suport asta.
Mereu cand vb cu un baiat, profesor sau ceva de genul ma gandesc oare cum arat, oare ce gandeste despre mine si ma rusinezstraight face
La ce sa ma gandesc? Cum sa scap de asta?
Mersi mult! happy

2 răspunsuri:
| Saya555 a răspuns:

Ar trebui pur si simplu sa iti inchipui ca el nu se uita la tine diferit fata de cum se uita la celalalte colege ale tale (asta doar daca nu te place, ma refer la baieti nu la profesor). profesorii nu au nici o intentie sa se uite intr-un anume fel la tine, poate doar te simpatizeaza ca esti draguta. asa ca in preajma lor fi tu insati si gandeste-te ca si ei sunt tot oameni ca si tine, nu ai de ce sa te rusinezi.

| Sh_Cam_Atat_Anuta_1990 a răspuns:

Buna!
As putea spune ca si eu sunt asa, am incercat din greu sa scap de asta.Nu am reusit, dar am mai ameliorat "durerea,, ca sa spun asa.Mi-am pus aceasta sintagma in cap "Craiasa ghetii" si o repet ori de cate ori ma emotionez, si ma consider mult mai buna decat cel ce imi vorbeste.Asta m-a ajutat, dar si cartea "Jurnalul lui Bridget Jones" de Helen Fielding.
Sper ca ti-am fost de ajutor, si noroc in continuare!happy