| ColorfulRainbow a întrebat:

Salut.
Dati-mi niste sfaturi cum sa prind mai mult curaj, incredere in mine.
Nu stiu ce am dar de la o vreme imi pasa de parerea celorlati, adica mereu cand ma intalnesc cu un cunoscut ma gandesc oare ce crede despre mine, ce zice cum arat si ma rusinez.
M-am saturat!
La ce sa ma gandesc sa nu fiu rusinoasa? :-s

Răspuns Câştigător
| xCrinax a răspuns:

Ca sa am incredere in mine, a fardez, ma parfumez, imi aranjez parul si ma imbrac dragut (pentru gusturile mele). Tu esti cea mai importanta persoana din viata ta si nimeni nu poate decide nimic in locul tau. Sunt sigura ca ai multe de oferit si ai niste realizari de care sa fii mandra de tine. Dar, cel mai bun sfat ca sa prinzi incredere in tine este sa nu-ti pese ce spun altii. Daca se vede ca incerci prea mult, pari altcineva. Cand nu-ti pasa ce cred oamenii ai cea mai multa incredere in tine. Oricum nimeni nu te poate judeca. Te pupic si sper ca macar unul din sfaturile mele sa te ajute macar putin!

1 răspuns:
| xCrinax a răspuns:

Si inca ceva. Nu uita si restul sunt tot oameni, poate si ei au aceleasi probleme ca si tine. Tu ramai sigura pe tine si pe tot ce spui. Mimeaza daca e nevoiehee hee