| InsertName a întrebat:

Deci cred ca am mai pus o intrebare de genul: acum 2 saptamani am avut un conflict minor cu cineva de la scoala, iar eu pe moment nu am simtit frica sau altceva..sincer,nici acum nu simt nimic. In ziua aia m-a luat o durere de stomac, apoi peste 2 zile mi s-a facut greata si ma durea stomacul si mai aveam si gaze si nu voiam sa vad mancare,mi-am revenit. Apoi la o saptamana dupa incident,am fost la doctor si mi-a spus ca sigur este din cauza conflictului si mi-a spus ca ar trebui sa ma iert pe mine pentru ce am facut ( desi eu nu simt nimic,adica o neliniste foarte mica sau medie, nu sunt sigura de asta) si mi-a dat Nexium si Espumisan. Ideea e ca de la 2 zile dupa ce am fost la doctor am inceput sa am gaze si dureri mai puternice si senzatia aceea ca am gaze pe care nu le pot elimina si acum cand citesc articole cu simptomele mele, ma cuprinde asa o frica si ma simt oribil. Nu am diaree,dar scaunul e putin mai moale decat de obicei. Pe langa asta,mai am si greata. Am mai avut o perioada de genul,cand am inceput liceul,ma rog, la a 2-a luna. Poate se intampla asta pentru ca urmeaza sa imi vina ciclul? Ce este gresit cu mine? De ce ma simt asa? Poate sa fie grav? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| SummerT a răspuns:

Daca de abia ai inceput liceul, deduc ca esti clasa a9a, si da, lucrurile astea se intampla datorita pubertatii. la fiecare om se manifesta diferit.