| raul230 a întrebat:

Deci de la vârsta de 13 ani am început sa am coșuri cred ca ii pubertate, a trecut 1 an și tot n-am scăpat de ele. Nu știu cum sa scap de ele aveam o pielea fină și frumoasa... Ce pot face sa scap de ele definitiv in maxim 1 săptămâna sau 2-3 zile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Incearca si cu astea: https://www.garnier.ro/......erfectiuni
Dar mai ales trebuie sa faci miscare, exercitii fizice si dusuri zilnice.

| Catrice a răspuns:

Pubertatea...
Până te faci mare, o sa tot ai problema asta. Unii chiar și atunci o au.

| Alexuţ02 a răspuns:

Să nu te mai gândești atât la "sex", sunt sigur că ai probleme cu hormonii să le zic așa și te gândești.

Încearcă creme, un fel de măști de față care ți usucă coșurile.

| sokey a răspuns:

Ia-ți gândul... Încearcă cu creme și altele, mergi la dermatolog. Sexul și astea sunt prostii, ca scapi de ele. Spala-te pe fata și nu mai pune mana pe fata des, decât dacă ești bine spălat pe fata. Transpirația nu ajuta la asta, asa ca încearcă sa eviți tenul de transpirație. Am 20 de ani și tot am coșuri, nu ca la 13 ani dar tot mai am. Bafta!

| Deea2427 a răspuns:

Nu ai sanse.vor tot aparea pana pe la 18 daca ai noroc poate vor disparea mai repede dar nu in 2...3...4 saptamani.si eu am avut problema cu acneea dar a trecut.si crede-ma am folosit toate prostiile recomandate de dermatolog si degeaba. dispareau pentru.o scurta perioada. dupa.iar apareau