| Mmooaarro a întrebat:

Ce pot sa fac impotriva cosurilor de pe fata? am pielea cam unsuroasa pe obraji si cred ca de aceea ies atatea..nu's din astea albe sunt negre si albe dar sub piele si se vede foarte urat iar daca le fac mi se inrosesc obrajii si arat oribil..am incercat si cu o crema de la oriflame si nu m-a ajurat deloc.sad
Cand aveam 13-14 ani aveam pielea fina si fara cosuri dar acum nu stiu ce se intampla..am 16 jum. si nu mai scap de ele -.-

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la dermatolog. O sa vada ce tip de cosuri sunt si iti va recomanda o cream care sa aiba efect.

| SimionAlexandru a răspuns:

Incearca cu ceva crema Scrub. Si eu am avut, si cu Scrub, am reusit sa le indepartez :-)
P.S.: La adolescenti se intampla des asta. Nu e nimic grav. Esti la fel de minunata ca si inainte, linisteste-te :-)
Iti doresc o zi frumoasa

| JASMYNA88 a răspuns:

Asta e o dereglare hormonala sau un stafilococ. astea sub piele din aceasta cauza ies. du-te la un dermatolog. cu creme nu vei rezolva mare lucru, eventual du-te la farmacie si cumpara-ti o crema pe baza de antibiotic. dar nu lasa vizita la dermatolog pe mai tarziu. pantru cativa zeci de lei sau poate chiar gratuit daca mergi cu trimitere, nu se merita sa iti lasi fata sa sufere(si eu am patit la fel). nu iti imagina ca tratamentul care ti-l va da dermatologul e ieftin, dar e eficient si pe timp indelungat. bafta!

| AndreeaE a răspuns:

Eu am mers si la dermatolog si mi-a dat o sumedenie de creme. Dar nu m-a ajutat si tot am, eu folosc sapunul Dave si ma spal pe fata dimineata, cand plec la scoala si seara cand intru in pat sau cand fac dus. Mie nu mi-a trecut dar nu mai am fata asa plina, am fata mult mai fina si mai curata.

| Bulbi a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la dermatolog, sunt produse care iti pot agrava situatia, nu toate sunt potrivite pentru toti.Un sfat de la un specialist e mult mai indicat.

| intheshadow1 a răspuns:

Incearca lotiunile tonice impotriva cosurilor din farmacie sau de la oriflame (zilnic)..si dupa ce cureti tenul in profunzime aplica o crema astrigenta specifica pentru asta