| SuntMidu a întrebat:

Salut! Deja m-am saturat sa pun întrebări pe aceasta platforma, dar răspunsurile voastre ma calmează. Astăzi, după ce am fumat puțin Glo (tutun încălzit) mi-a fost foarte rau, simțeam efectiv că mor și nu puteam respira adânc deloc. Acum câteva zile am fost si la medic sa-mi fac niște analize, iar acolo am văzut ca am deficit de fier si mai mult calciu de cât este necesar. Am dedus singur ca am anemie, deoarece prezint toate simptomele si am început sa mănânc alimente bogate in fier + suplimente cu fier. Întrebarea mea la care as vrea sa găsesc răspuns este de ce ma simt așa? Chiar sunt disperat, când simt stările astea efectiv simt ca mor, astea sunt simptomele anemiei? Ar putea fi alt ceva, de exemplu Tiroida, la inima nu am nimic, cel puțin așa mi s-a spus după control… Chiar nu înțeleg, și sunt tânăr, abia am împlinit 18 ani. Nu vreau sa mai trăiesc așa, vreau sa-mi trăiesc viața normal, sa fiu fericit

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

După ce ai fumat puțin. Nu are nimic cu anemia.

| Yuoia a răspuns:

Esti paranoic si cauti boli inchipuite.
E clar ca tutunul iti face rau. Daca vrei sa traiesti normal, sa fii fericit, renunta la tutun. Se poate trai mai bine fara el decat cu el. Cu banii ramasi fa si tu ceva util si sanatos.

Răspuns utilizator avertizat
| L3golaS a răspuns:

Suna mai mult a atacuri de paninca / anxietate
mai bine mergi la medic si ii explici simptomele.