| Green007 a întrebat:

Salut din cate stiu eu cele mai tari/ puternice ceaiuri sunt cel negru si cel verde. Eu as vrea sa stiu simptomele in ambele cazuri daca e in exces sau chiar si intr-o masura normala. Va multumesc dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| kitykity a răspuns:

Ceaiul Jade Oolong este un ceai usor oxidat, infuzia avand o culoare auriu-verzuie. Este unul dintre ceaiurile favorite datorita aromei florale cu o savoare vioaie.

Primele loturi sunt selectate in fiecare primavara si iarna din gradina Huang Shan, fiind unul dintre ceaiurile favorite ale Chinei.

Frunzele acestui ceai sunt mari de culoare verde. Odata infuzat, ceaiul elibereaza o aroma desavarsita si parfum incantator, cu note delicate.

Produs ecologic:
- 100% natural
- fara arome artificiale
- fara coloranti
- fara aditivi
- cultivat in microclimat ecologic
Ceylon este incontestabil unul dintre cele mai faimoase ceaiuri din lume.

Ceaiul nostru este autentic, 100% Ceylon pur, fara a fi amestecat cu ceaiuri inferioare. Este un sortiment deosebit, produs in serie limitata.

Are o aroma vioaie, care evoca un gust subtil de citrice.

Ceaiul negru Ceylon provine din Sri Lanka (cunoscuta sub numele Ceylon pana in anul 1972) si este unul dintre cele mai renumite ceaiuri din lume.
Ceylon sau Sri Lanka este renumita pentru ceaiurile sale de inalta calitate, fiind cel de-al treilea producator mondial de ceaiuri.

Produs ecologic:
- 100% natural
- fara arome artificiale
- fara coloranti
- fara aditivi
- cultivat in microclimat ecologic
Ceylon este incontestabil unul dintre cele mai faimoase ceaiuri din lume.

Ceaiul nostru este autentic, 100% Ceylon pur, fara a fi amestecat cu ceaiuri inferioare. Este un sortiment deosebit, produs in serie limitata.

Are o aroma vioaie, care evoca un gust subtil de citrice.

| Green007 explică (pentru kitykity):

Nu la asta ma referam eu! Vroiam sa stiu ce se intampla la o supradoza!