| Romeo777 a întrebat:

Salut din ce cauza imi simt buza inferioara (chiar in colt, pe dinauntru) mai umedă decat in partea dreaptă? Adică, e ca si cum este mai multa saliva intr-un colt decat in celalalt, si încă ceva (asta este total diferit, chiar daca se aseamana) simt nevoia sa imi inghit saliva din minut in minut si, daca nu o fac rămân fara aer. Care ar putea fi cauza? Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Mergeți la medicul de familie și povestiți ce ați scris aici. O cauză posibilă, poate fi neurologică. Dar, trebuie să faceți analize medicale.

| WaterDrop a răspuns:

Cum am mai spus, problema ta pleaca de la cap.Mergi la un doctor de familie sa-ti dea trimitere sau la cabinetul privat al unui doctor neurolog/psihiatru.

| Romeo777 explică (pentru WaterDrop):

Cam complicat sa merg la medicul de familie. Sa zicem ca nu pot sa merg la medicul de familie si vreau sa merg oriunde altundeva decat locul in care am medicul de familie (sa zicem in alt oras, comuna etc) as putea sa imi fac " anlizel pana la sânge? As putea sa primesc trimiteri cam la fiecare specialist pentru probleme de sanatate, daca plătesc pentru ele? Adică plătesc pentru tot, doar sa ma trimita unde vreau! Si ce boli "neurologice" ar putea sa fie asociate cu respectivă problema pe care o am in legătură cu saliva? Poti sa enumeri câteva, te rog?! Multumesc!

| Romeo777 explică (pentru WaterDrop):

Am citit foarte multe despre Alzheimer si Parkinson si, ma tem sa nu fie vreuna din ele, din moment ce am avut câteva tremurător cu ceva dimp in urma (in urma unei perioade stresante) si imi este teama sa nu aflu ceva rau!

| gothicbat a răspuns:

Te-a deochiat vreo Julietă, măi Romeo.

| Romeo777 explică (pentru gothicbat):

Nice, dar eu speram la mai mult!