| anonim_4396 a întrebat:

Salut, o dau putin in panica.
Deci recent am facut o viroza sau ma rog, am racit. Am fost la ORL, mi-a spus ca nu am nimic altceva decat un rosu in gat, pe faringe sau ma rog, nu e nimic special si e din cauza unei infectii virale. Totusi cand inghit imi iese o galca mica, in partea dreapta sub mandibula sau ma rog in dreapta gatului. Cand nu inghit saliva, nu este vizibila.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Mergi si fa-ti un exsudat.

| vclaudiu7 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ma gandeam la asta.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Poate ai amigdalita. In acest caz glandele limfatice din zona se pot umfla si se simt si chiar se observa ca niste noduli. Aceștia se lupta cu infecția pentru a o elimina.
Important este sa nu mănânci lapte pana la vindecare.

| vclaudiu7 a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Nu mananc lapte, mersi frumos de sfat. Ar fi indicat totusi sa fac un exsudat? is speriat de moarte si cred ca ar fi bine

| Swae a răspuns:

Intoarce-te la doctor.