| AnonimInEfect a întrebat:

Salut din nou. Ce metode anti-ingrasare a parului cunoasteti? Ma spal in fiecare zi pe cap pentru ca in fiecare dimineata ma trezesc cu el "slinos". Ce-mi recomandati sa fac? Merci anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Sa nu te mai speli atat de des!--- indepartand in permanenta sebummul, nu faci decat sa stimulezi productia de sebum a glandei sebacee ( structura anexa a fiecarui fir de par )--- sebummul este cel care confera stralucire firului de par!

6 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Pentru par gras aplica zeama de lamaie pe pielea capului, lasa cateva minute apoi spala-te. Sau după ce te speli te clătești cu apă în care ai pus puțin oțet.
O zi cu zâmbet să ai!

| mgtow a răspuns:

Foloseste sampon de calitate HS for men apoi mai discutam rezultatele.

| Flores_9770 a răspuns:

Buna!
Masca aceasta ai incercat-o?
- 100 ml de suc de lamaie
- 1 galbenus
- 1 lingura ulei de radacina de brusture
Amestecul se aplica pe par. Se lasa sa actioneze timp de 15 minute si apoi se spala normal.

Mai poti intreba in farmaciile naturiste ce produse au deoarece sunt mai multe si le poti incerca deoarece nu sunt prea scumpe si vezi repede daca au rezultat sau nu.
Incearca sa nu aplici balsamul de la radacina parului.
Exista in comert un sampon cu frunze de nuc, de la Elmiplant, special pentru parul gras.
Ai grija de tine!kiss

| Chlo a răspuns:

Nu te mai spala atat de des pe cap, mai rau faci parului tau.
Eu am incercat si a functionat. Dupa ce te speli pe cap intr-o sticla de 2l cu apa calduta de la robinet sau fantana, pune un paharel micut de otet si apoi clateste'te cu apa din sticla. Sa pregatesti sticla dinainte ca otetul sa se poate dizolva si sa nu iti arda parul. Si nu iti fa griji pentru miros, tine 2 ore dar apoi trece. Sper ca te'am ajutat.

| bullet513 a răspuns:

Incearca un sampon medicinal. si eu am avut problema asta. am folosit Mediket Ictano vreo 4 luni si numai am probleme. sc acolo pe el cum trebuie sa il folosesti. sincer la mine s-au vazut rezultate numai dupa vreo 2 luni.

| AnnaCCC a răspuns:

Lasati parul in weekend apoi inca vre`o 3 zile asa slinos.acest spalat foarte des te face sa ai probleme cu parul! am avut de vre`o luna aceeasi problema si am fost la doctorul de familielaughing am crezut ca am cevarolling on the floor si mi-a zis sa nu spal deloc 6 zile