| AllexXtreme a întrebat:

Salut doamnelor si domnilor, ce faceti, va vaccinati impotriva virusului? Eu am decis sa ma vaccinez ca n-am incotro, mai tarziu trebuie acea foaie sa vada ca sunt vaccinat, daca e sa mor, aia e va spun dupa vaccin cum ma simt.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Ma voi vaccina, dar astept pana cand va fi nevoie cu adevarat (in momentul cand o sa vin in tara probabil, caci am de rezolvat chestii foarte importante, si nu pot sta in carantina).
Asta va fi prin luna mai cel mai probabil.

Pana nu ti se cere expres de la munca, sau in alte imprejurari, mai bine mai asteapta si vezi cum evolueaza fenomenul.
Asta daca nu esti in grupa de risc (diabet, boli de plamani, inima, etc)

| AllexXtreme explică (pentru NLS):

Da, am trecut eu prin multe si nu pot face un vaccin? Asta e trebuie sa il fac, bafta te pup sanatate

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| xXVranceaXx a răspuns:

Vaccinează-te. Vrei să trăiești fără acel virus în tine? Fă acest lucru.
O să te bată la cap "primatele" când vor auzi că vrei să te vaccinezi
Lumea trebuie să ajungă la concluzia că dacă nu ne vom vaccina mai repede, atunci o să se îmbolnăvească mai mulți încontinuu
Sunt puține sanșe să mori din cauza unui vaccin. Problema este că Pfizer nu asigură nicio problemă făcută de acest vaccin dacă au apărut alte efecte secundare decât cele enumerate pe prospectul lor sau dacă mori fără ca tu să fii aflat că numai unele categorii de persoane se pot vaccina.

| alexandraad a răspuns:

Eu sincer sunt conta acestui vaccin. Dacă e sa rezisti, rezisti și fără el.

| anonim_4396 a răspuns (pentru alexandraad):

Aparent a "rezista" inseamna sa pierzi 50% din capacitatea pulmonara si cardiaca pe viata si sa nu poti sa urci niste scari. Probabil o sa vrei si sa iti plateasca statu somaj sau alte indemnizari

| suntserios a răspuns (pentru alexandraad):

Uite, eu am o cunostinta care nu a rezistat fara vaccin. Era si el bine mersi acum si se uita la tv daca vaccinul aparea acum cateva luni.

| NLS a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e o regula, dar e foarte plauzibil/posibil.
Din 14 colegi de firma ce au luat virusul,
12 s-au refacut, unii destul de usor, la altii a durat mai mult,
insa 2 aproape ca au ajuns in scaun de invalizi.
Posibil sa se pensioneze, caci abia mai respira, dupa 20 de pasi sunt KO.