| ANdutttttta a întrebat:

Salut dragilor. Am o problema de aprope 2 ani de zile.
Acum doi ani de zile aveam 56 de kg si o inaltime de 1.65. Aceste kg le aveam deoarece tineam un regim de la nutritionist. Cu timpul... am inceput sa ma ingras, de la 56 la 60, de la 60 la 65, de la 65-70 si pana am ajuns la 82 de kg. Am avut probleme cu fostul meu iubit pentru ca el ma stia cand eram slaba, m-a luat cand eram frumoasa si dupa ce m-am ingrasat mai bine de 25 de kg ne-am si despartit pentru ca barbatii aleg frumosul. Iar acum nu stiu cum sa slabesc, am avut multe tentative, dar nimic nu mi-a iesit. Si m-am saturat de situatia asta, m-am saturat sa fiu grasa si va cer un sfat ca poate ati trecut si voi prin asta sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Nu mai bea altceva in afara de apa, nu mai manca nimic facut cu zahar, faina, orez sau cartofi. vorbim in 2 luni.

| AliGab a răspuns:

Urmeaza acelasi regim care a dat rezultate odinioara, insa daca ai o problema cu mentinerea greutatii trebuie sa te gandesti foarte serios la acest aspect: ce faci cand o sa vrei sa ai un copil? Nu prea merge atunci regimul si o sa pui din nou pe tine. Ideea este ca trebuie sa fii asa cum te simti tu bine si fii cu barbatul care te place si mai subtire si mai grasuta (discuta acest aspect inainte sa fii cu cineva). Si ca sa iti dau un exemplu ca nu toti barbatii vor schiloade, fratele meu pe care-l sufla vantul a luat-o de sotie pe cumnata-mea care-i de 2 ori mai mare ca el(in sensul ca este grasuna, dar ca inaltime se potrivesc). Cand te uiti la pozele lor iti vine sa bufnesti in ras, dar atata timp cat se iubesc ce treaba are gura lumii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De aia vedem pe strada numai barbati urati cu femei frumoase ca voi alegeti uratul, m-ai dat pe spate ce sa zic.

Du-te la un nutritionist, ala te poate ajuta sa slabesti. Daca iti zice cineva aici fa aia fa aia oricum nu ai sa faci.

| Sociomaniac a răspuns:

Hai sa-ti zic ceva, in primul rand. da-l incolo de regim, mananca ce vrei cand vrei. Nu te mai plange in legatura cu aspectul tau fizic, simte-te bine in pielea ta si totu o sa fie bine iar baietii o sa vina si ei de la sine fara sa faci nimic. Pe noi baietii sti ce ne roade? INDIFERENTA! nu le da atentie si ai sa vezi ce rezultate bune o sa ai laughing crede-ma, stiu ce zic. Ideea e in felu urmator, nu trebuie sa urmezi cine stie ce regim doar ca sa faci pe placu cuiva, fi tu insati si o sa fie bine. Sper ca te-am ajutat! A da. CAPU SUS! :*