| stanciu2nd a întrebat:

Dupa o raceala am ureche infundata(cred). Nu stiu sigur ce e. Efectiv uneori aud cum respir si imi aud foarteee tare si diferit vocea si imi e greu sa inteleg ce spune lumea pentru ca imi aud respiratia. Cand ma tin de nas si trag aer aud normal pana cand inghit ceva. Daca stiti va rog sa imi spuneti, am problema asta de vreo 5 zile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Fugi la ORL, nu neglija problema.
Posibil sa ai si o infectie la ureche si netratata nu e de bine.

| Bizon95 a răspuns:

E posibil sa ai o infectie, iar intre nas si urechi exista un canal, de aia ai efectele alea

| Țoglă a răspuns:

Curăță-ți urechea prin metode expuse la farmacie și așteaptă până a doua zi dimineața.
Dacă nu simți nimic diferit, fuga la medic.

| Andrei0G a răspuns:

Îți recomand să te duci la ORL.