| Jigokunokishi a întrebat:

E normal ca parul sa cada(cand cade) cu radacina cu tot? Nu stiti niste tratamente anti caderea parului rapide care sa functioneze? Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Incearca produse dermatocosmetice impotriva caderii parului (Klorane, Ducray, Alpecin). http://www.i-medic.ro/......i-la-femei

| pietrean a răspuns:

Parul cand cade, cade cu tot cu radacina!
Daca vezi ca iti cade mai mult timp(1-2 luni), dar mai multe fire de par(nu 10-20 zinic este normal), atunci este o problema.Ori iti lipsesc niste vitamine si minerale din organism(B6, E,Zn, Se) si ar trebui sa cumperi de la farmacie un complex special conceput pentru par, ori samponul pe care il folosesti nu este cel bun, ori STRSUL este prea mare.
Sfatul meu, ar fi sa-ti faci nuste analize si apoi vezi ce ai de facut.Suplimentele,oricum poti sa le iei,ca nu au ce sa-ti faca rau:sunt bune si pentru ten, unghii.
Metode rapide, nu cred ca o sa gasesti, deoarece trebuie sa repari, ce ai stricat in organism!

| alexandramustatea2013 a răspuns:

Da sigur ca este normal!
Altcumva nu poate cadea.
Foloseste ulei de ricin, si dupa ce te splei pe cap clateste-l cu otet.
PS:Sunt doctor deci poti sa imi mai ceri sfaturi!
FUNDA?

| Rebeca21121 a răspuns:

Du-te cat mai rapid la un doctor!

| AndreeaAndra a răspuns:

Din cate stiu, normal nu este sa iti cada cu radacina cu tot. Depinde si de samponul cu care te speli. poate nu este chiar foarte bun pentru parul tau!