| user0010 a întrebat:

Salut. E posibil să fi avut holeră? Acum 2-3 săptămâni am început dintr-o dată sa mă simt rău, amețit, deshidratat, după cateva ore m-a luat diareea. M-a tinut 6 zile aproape o săptămână. Am luat și pastile furazolidon etc, pentru indigestie, deci nu mi-a trecut în niciun fel. După 6 zile au dispărut simptomele așa cum au apărut. Menționez că atunci când am avut diaree cu mult timp în urmă, mai mult de câteva ore nu țineau simptomele

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De holeră mureai.

| Brizbriz a răspuns:

Ai baut apa de la fantana?
sau orice apa in care a putut ajunge excremente?

TE-AI DUS LA DOCTOR?!?

eu stiu cateva pastile, inclusiv pentru diaree infectioasa, insa nu dau sfaturi medicale aici, tu ai luat numai pastile de indigestie, poate a fost ceva mai grav, in plus stiu si niste pastile care taie diareea si daca iei prea multe te constipi

deci, doar doctorul isi poate da seama ce ai, si sa iti dea exact pastilele care trebuie, nu tu dupa ureche

| user0010 explică (pentru Brizbriz):

Am băut din fântână, dar și de la conductă, acum cine știe ce o fi fost. Bine că a trecut. A fost recent un caz de holeră în R.Moldova și de asta întrebam.

| user0010 explică (pentru sadrian46):

Aia e.

| Brizbriz a răspuns (pentru user0010):

De la conducta, foarte putin probabil ca e infestata
dar din fantana, MACAR fierbe apa inainte sa o bei

| sierra1 a răspuns:

"jupiter2478: Stai prost cu neuronii? Cine ești tu să-i zici să moară?"

dacă neuronul tău (singurul?) nu ințelege că "intrebătoarea" manifestă prin răspunsul dat mai jos, o scârbă infinită față de țară, n-am cum să te ajut!

"A1ina:... mai bine mor acasă decât sa merg la un medic în România"

ți-am scris aici că ignoranta te-a ignorat și pe tine. Hai noroc la ințelegerea unor texte

https://www.tpu.ro/......e-partile/