| SebastianFCS a întrebat:

Salut, este normal ca la 24 de ani dupa o lunga perioada de nealergat sa joc fotbal la sala si sa transpir in ultimul hal, sa ma sufoc si sa simt dureri la stomac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este foarte posibil, atata vreme cat nu mai ai conditie fizica, deloc.
Poate ar fi cazul sa mergi la o sala, sau sa incepi a juca fotbal mai des, ca sa incepi sa-ti cresti conditia fizica.

| aAlexB a răspuns:

Da, mi se pare normal
Sfat: du-te la sala.