| Zambaretu1 a întrebat:

Eu am gleznele subtiri, si cand iau niste tenesi, mi se vede urat.
Da-ti-mi un sfat cum sa fac gleznele mai groase(exercitii)
Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Gleznele NU au muschi, ce antrenezi daca nu ai? in zona respectiva ai tendoane, oase si ligamente, nu muschi. singura metoda de a ingrosa incheieturi (zone unde nu ai muschi) e prin tasarea oaselor, la fiecare tasare se ingroasa oasele, DAR fooooaaaaarte putin, aproape insesizabil dpdv vizual. Ce zici tu acolo o fi bine pentru orice altceva, dar nu pentru incheieturi. am umblat prin multi doctori incercand sa aflu acelasi lucru, si doar un antrenor de sala mi-a zis, ca singura metoda, e prin tasarea oaselor, si se vede dupa mult chin si antrenament, si se vede putin, ca devin mai rezistente si mai puternice, dar daca geneticul nu te ajuta, la incheieturi, mai nimic nu o sa te ajute

5 răspunsuri:
| mishuzuchan a răspuns:

Ma tem ca nu poti sa ti le ingrosi. altii ce n-ar da sa aiba gleznele subtiri si u le vrei mai groase? poti incerca sa porti pantaloni putin mai largi sper ca te-am ajutat bye bye

| Crissxxx a răspuns:

Incearca sa lucrezi picioarele cu urmatoarele exercitii : genuflexiuni cu o greutate de vreo 10 kg pentru inceput si sa lucrezi gambele cu exercitiul acela, te ridici pe varful degetelor de la picioare apoi te lasi pe calcai. e simplu incearca sa nu abuzezi de exercitii. ca sa dea roade fa cate 20repetari a cate 5 serii de fiecare, daca greutatea e prea mica incearca sa tii in brate o greutate de vreo 20-30kg. SUCCES!

| Crissxxx a răspuns (pentru JohnnyBi):

Frate, daca pui masa musculara se vad altfel picioarelewinking

| JohnnyBi a răspuns (pentru Crissxxx):

A intrebat cum se ingroasa gleznele, nu cum arati cu picioare masive. oricat de mare te faci, daca nu ai geneitc facut si pentru incheieturi o sa arati aiurea.

| Zambaretu1 explică (pentru JohnnyBi):

Mersi mult frate!

| JohnnyBi a răspuns (pentru Crissxxx):

Gleznele NU au muschi, ce antrenezi daca nu ai? in zona respectiva ai tendoane, oase si ligamente, nu muschi. singura metoda de a ingrosa incheieturi (zone unde nu ai muschi) e prin tasarea oaselor, la fiecare tasare se ingroasa oasele, DAR fooooaaaaarte putin, aproape insesizabil dpdv vizual. Ce zici tu acolo o fi bine pentru orice altceva, dar nu pentru incheieturi. am umblat prin multi doctori incercand sa aflu acelasi lucru, si doar un antrenor de sala mi-a zis, ca singura metoda, e prin tasarea oaselor, si se vede dupa mult chin si antrenament, si se vede putin, ca devin mai rezistente si mai puternice, dar daca geneticul nu te ajuta, la incheieturi, mai nimic nu o sa te ajute