| TPUaLuatoRazna a întrebat:

Am gleznele groase, cu ce pot sa ma incalt ca sa dau senzatia ca sunt mai subtiri? va rog!

Răspuns Câştigător
| Malvina24 a răspuns:

Alege tocul si forma incaltamintei astfel incat sa fie direct proportionala cu grosimea gleznelor: cu cat gleznele sunt mai groase, cu atat li se potriveste mai bine un toc mai gros, de exemplu. Pantofii cu toc inalt clasic, tocurile groase, solide, pantofii cu talpa platforma sau sandalele ortopedice care se poarta in vara asta sunt absolut ideale pentru tine!

Evita pantofii fara toc si cu varful ascutit, pentru ca iti vor face picioarul sa arate si mai butucanos, iar o sanda cu toc subtire si mic, de 3-4 cm (kitten heel) va parea ca sta sa se rupa sub greutatea corpului. In schimb, poti purta mocasini, saboti sau sandale cu barete intre degete. In ceea ce priveste pantofii cu toc, nu purta incaltaminte cu tocuri foarte delicate, subtiri sau pantofii care acopera partea din spate a gleznei sau o lasa, din contra, complet descoperita

In speranta ca ti-am putut fi de folos,

Malvina.

8 răspunsuri:
| Denisa a răspuns:

Pentru a da impresia de picior subtire poarta botine, pantofi, sandale cu platforma. Si eu am gleznele groase si port platfomebatting eyelashes Incearca si vei vedea diferenta:*

| Derye a răspuns:

Cu incaltaminte ascutita si/sau inalta!

| Lorelai a răspuns:

Pantofi si papuci cu toc inalt si subtire.

| Vizitiul a răspuns:

Poti apela la o pereche de papuci cu talpa lata.

| Diiiiiia a răspuns:

Hmm nu stiu, cred ca ai putea incerca cu niste cizme mai lungi.happy

| talk2me a răspuns:

In nici un caz cu sandalute/pantofiori cu bretea in jurul gleznei. mai mult o va ingrosa sad

| Amachia a răspuns:

Ia-ti pantofi cu toc, sigur te vor avantaja.(dar nu tocuri de 4-5 cm)