| Zambaretu1 a întrebat:

Salut, cum fac gambele mai groase, ma refer ca am gleznele foarte subtiri, si la tenesi arata urat... sad.

Si, antebratul. multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Pentru modelarea gambei cel mai bun exercitiu este sa te ridici pe varful degetelor ( pe spit ) cu ambele picioare incet si sa te lasi inapoi pe talpi - asta sa faci in serii de cate 50 pentru inceput la o serie, apoi zilnic mai mult de exemplu 100 cate 10 serii.
Pentru antebrat faci exercitii cu greutati de 1/2 kg sau 1 kg.

| Cosmin86 a răspuns (pentru evenso):

1 kg? nu e cam usor?

| evenso a răspuns (pentru Cosmin86):

Sa vezi tu cand trebuie sa faci serii cu ala de 1 kg ce greu va parea, dar se va "taia" frumos muschii dupa un timp.

| Cosmin86 a răspuns (pentru evenso):

Serops? Eu fac antebrat cu 22.5... de cat timp faci sala?

| evenso a răspuns (pentru Cosmin86):

Cred ca faci o confuzie laughing
Una la mana, nu sunt baiat sa fac exercitii cu cate 20 de kg.
In al doilea rand acasa fac exercitiile big grin

| Cosmin86 a răspuns (pentru evenso):

My mistake, credeam ca vrei sa faci muschi happy

Da, daca esti fata e foarte bine cum faci

| evenso a răspuns (pentru Cosmin86):

Stiu, m-a invatat cineva care a fost campioana Europeana la culturism fete 50 de kg big grin
Eu nu vreau sa fac muschi - pentru ca am, dar vreau sa le modelez si pentru asta fac mai multe serii dar cu greutati mici.

7 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

La gambe faci cum a zis evenso, dar daca poti sa faci peste 30 de repetari pui o greutate, eventual iei pe cineva in spate.