| gbz112 a întrebat:

Eu am o probleme cu nervi. Nu va ganditi ca sunt un retardat doar ca am uneori mici monte in care nu ma mai pot abtine si controla si ma enervez foarte usor si imi trece lefel de usor. Ideea e ca de la un timp (vreao 2 ani) mi'au aparut prima data niste pete albe iar in petele alea piele era uscata. Am fost la un deramtolog care mi-a zis ca n-am nimic sa dau cu alifie am dat o perioada si nu imi treaceu si le'am lasat asa ca nu ma deranjau dar acum dupa 1 an si ceva sau facut si niste bubite mici. in jurul lor piele este rosie si uscata si toata bubita e uscata si corojita. mi s-a spus ca este cv pe psihic si elimina niste substante ficatul. Ce ar trebui sa fac? Imi cumpar groapa?laughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| PisicutzaCenusie a răspuns:

Nu rade, e de grav!sad. Deocamdata nu-ti pot da sfaturi

| adrew a răspuns:

Cred ca ai parazii intestinali + dezbacterioza + ceva lovituri la cap pe care nu le-ai tratat, sau orice altceva, du-te la un medic bun, fa niste analize de singe

| gbz112 explică (pentru adrew):

Mi'ai putea recomanda unu? sa nu fie foarte scump. A da si daca imi ia sange mi se face rau ma ia cu lesin si nu sunt vreun slabut sau vreun fragil.

| Căƚăʅιɳ a răspuns:

Doamne! Nu ai nimic.Fiecare om e diferit si la fel si corpurile lor de ex eu am mult calciu si imi apar pete albe pe unghi
Iti dau un sfat nu te mai uita pe internet ca intri intr-o depresi din care nu mai iesi.Lasa-ti Ficat sa lucreze normal

| gbz112 explică (pentru Căƚăʅιɳ):

Problema e ca ficatul meu nu prea mai lucreaza normal de ceva vreme. Ca nu il las eulaughing iar cu depresile, nu am probleme de genu.

| Căƚăʅιɳ a răspuns (pentru gbz112):

Atunci spune-i unuia dintre parinti sa te duca la medic sa rezolve preblemele pe care le ai. Apropo nu-ti mai face atatea griji ca si eu mi-am facut ca am crezut ca am un fir de par in plamani si eu doar racisem