| anonim_4396 a întrebat:

TPU, ajutati-ma;(, sunt baiat am 16 ani, si pe piciorul drept jos, este asa un loc adic sunt niste pete albe, si sunt uscate, si pielea din prejur e uscata, cand pun mana nu simt locu cela, adica petele si piele aia uscata, ce e asta? o am de demult crying ce sa fac va rog scrieti crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Yugeen a răspuns:

Ar fi irelevant sa discute cineva cu tine o astfel de problema fara a-ti face un consult de specialitate, eventual si cu cateva analize.
Astfel, iti recomand sa apelezi la un medic dermatolog. In principiu gasesti unul la sectia de Dermatologie a spitalelor zonale sau in fiecare oras mare.

Multa sanatate! happy

P.S. Incearca sa n-o lălăi prea mult cu aceasta problema... macar sa primesti o identificare/denumire ca sa nu-ti faci alte probleme in viitor.

| Smilee4Mee a răspuns:

Salut! Cel mai bine e sa mergi la doctor/medicul de familie. Succes!