| Gelica_Morosanu_1986 a întrebat:

Salut, eu am probleme cu parul pentru că mi se îngrașă foarte repede, m-am spălat cu oțet si apa si șampon iar a doua zi se îngrașă, știe cineva de ce se întâmplă asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

"știe cineva de ce se întâmplă asta?"

Se intampla asta pentru ca asa functioneaza corpul tau si nu ai cum sa schimbi asta.

Singura metoda sa ti sub control este sa ai un program fix de spalare al parului, sa se obisnuiasca sa fie la fel de gras, spre exemplu sa il speli o data la 2 zile, presupun ca in ziua in care nu il speli nu devine instant gras.

| al0o0o0 a răspuns:

Se intampla pentru ca asa e parul tau.Si eu am problema asta, iti recomand sa nu te mai speli cu otet si tot felul de ciudatenii, dar sa incerci sampoane pentru par cu tendinta de ingrasare.Eu le recomand pe cele de la Pantene cu toata increderea, dar trebuie sa le mai si schimbi ca sa nu se obisnuiasca parul cu samponul.De asemenea, nu te spala in fiecare zi, incearca sa te speli odata la 3 zile daca poti

| Copacel15 a răspuns:

Daca din intamplare ai obiceiul sa iti tot dai cu mana prin par, n-o mai face, probabil asta sa fie una din cauze.