| qieiqpalz a întrebat:

Salut, eu am scolioza dubla de aproape 1 an jumate, iau tratament de la doctor. Mama a gasit ceva sa imi indrepte spatele spune ca imi tine spatele drept, e un fel de ham (nu stiu cum se numeste )oare pot sa il folosesc? Are ceva magneti.
Pot sa il folosesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| HugeHulk a răspuns:

Noi sa stim pe TPU? Mergi si intreaba un medic.

| qieiqpalz explică (pentru HugeHulk):

Credeam ca dau de unu care a avut situatia mea

| georgestanciu a răspuns:

De ce nu? normal ca poti

| WhiteGhost1453 a răspuns:

Este că un fel de vesta făcută dintr.un material special pentru spate (ceea ce numești tu ham) fara recomandarea unui doctor nu recomand să porți
Ele sunt folosite pentru corectarea spatelui într-adevăr

| qieiqpalz explică (pentru WhiteGhost1453):

Da asta e nu stiam cum se numeste.ok o sa imi intreb doctoru