| 7uuuu7y5yg a întrebat:

Salut, eu de fel sunt mai plinuț. Ce as putea face sa slabesc mai repede fără sală? As putea face niște exerciții? Ce fel de exerciții?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| runtyhypnotist a răspuns:

în primul rând, alimentația valorează 75% din procesul de slăbire. nu mânca zahăr, nu bea sucuri, mănâncă cat mai puțină pâine sau deloc dacă poți. în general, evita orice e făcut din zahăr sau făină și nu mânca prajeli.
in al doilea rand, ce îți pot spune despre sport e ca exercițiile cardio doar o să te demoralizeze. nu o să te facă să slabesti, sau daca o fac, o fac pe termen scurt. cea mai buna optiune e sa faci un sport care să îți placă, poți face înot, e cel mai eficient și sănătos, sau orice îți place tie si implica miscare.
urmând ambele cai deodată, o să observi schimbări după prima săptămână.
si un secret la final, mănâncă în fiecare zi 3 linguri de tărâțe de ovăz... asta e cel mai important. crede-mă. tot ce iti zic e din propria experienta

2 răspunsuri:
| Ibra1000 a răspuns:

Exercitii cardio cauta pe net.