| Yohei a întrebat:

Salut! Eu de fel sunt mai plinut si nu prea am posibilitatea de a merge la sala, orasul fiind la 50km distanta, cum as putea sa slabesc, ceva mai repede, adica sa vad un rezultat in vreo 2-3 luni? Ce exercitii sa fac pe zi, ce alimentatie? Pentru a-mi contura forma fetei si a corpului? Vreau sa fac o schimbare pentru ca nu prea ma simt ok in corpul meu de astazi. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| wildthing a răspuns:

Fratioare, deci locuiesti la tara, da? Foarte bine! Inseamna ca te poti urca pe bicicleta si sa faci nestingherit multi kilometri in fiecare zi. Mersul pe bicicleta comsuma multe calorii. In plus, trebuie sa renunti la dulciuri si sa reduci pe cat posibil fainoasele.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

2h mers pe jos fara oprire zilnic, mai multa verdeata, orez, ciorbe si apa, carne (peste, pui, carne de vaca) nu dulce nici paine incearca so eviti.

| Yohei explică (pentru mgtow):

Multumesc mult! Apreciez!

| Mosotti a răspuns:

Poti manca orice daca mananci mai putine kcal decat arzi, nu are neaparat legatura cu sportul, eu am slabit peste 20 kg fara sport in 4 luni jumate, avand deficit caloric de 1000 kcal/zi
Ardeam 2300 si am mancat 1300.

| Yohei explică (pentru Mosotti):

Multumesc! ❤

| Mosotti a răspuns (pentru Yohei):

Cu placere, cand ii vad pe unii ca se complica, sa dieta ducan, ca dieta cucu, mucu, ma ia rasul, cand nu are nici o importanta ce mananci daca respecti deficitul caloric.
Pornesti ca arzi cam 2200 kcal daca esti baiat adolescent si iti faci deficiul cat vrei, in cat vrei sa slabesti si cat.

De ex daca mananci 1500 Kcal, slabesti cam 3 kg lunar. Daca mananci 1200 slabesti 4-4, 5 kg lunar.

| Yohei explică (pentru Mosotti):

Apreciez! ❤

| Werrich a răspuns:

Micșorarea stomacului.

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu slabi repede ca faci mai rău. Redu treptat conținutul caloric și fa mișcare ca sa arzi calorii.
Îți zic și de ce nu merge sa slăbești repede in 2-3 luni cum vrei tu. Dacă reduci brusc (practic faci foametea sau consumi o masa pe zi) organismul se va obișnui așa. Când vei reveni la 3 mese, o masa o transforma in energie ca înainte (practic se ard acele calorii), dar restul se depune sub forma de grăsime. De asta oamenii după "diete minune" se îngrașă la loc. Ia-o ușor. Succes!

| 1997onur a răspuns:

Nu mânca dulciuri multe mănâncă sănătos aleargă în timpul liber Sasuke rasengen bro

| Yohei explică (pentru 1997onur):

Multumesc mult laughing

| 1997onur a răspuns (pentru Yohei):

Oricândlaughing))