| stef1290 a întrebat:

Salut eu sunt Stefan, am o problema cu inaltimea la aproape 17 ani am 1, 54 nu stiu ce sa fac exista sanse sa mai cresc? imi trebuie tratament? nu stiu ce sa mai fac... Va rog dati-m un sfat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Informatia genetica inscrisa in cromozomii mosteniti de la parinti tai, care intra in alcatuirea ADN-ul tau privind inaltimea ta NU poate fi modificata indiferent ce ai incerca sa faci. Asta e viata si n-ai ce face trebuie a te obisnuiesti cu realitatea potrivit careia aceasta este constitutia ta fizica de barbat minion, cu statura mica. Multa sanatate

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Nu ai nevoie de tratament dar am înțeles că există un medicament care te face sa crești. întreabă la doctor.

| Danielachan a răspuns:

Dacă genetic eşti minion, nu prea ai ce face, însă poţi face sport, ajută. Organismul se dezvoltă până în jurul vârstei de 20 de ani

| AriKristine a răspuns:

Cam greu la varsta asta. Incearca sa faci sporturi pentru asta, adica baschet, inot.