| danyelos78 a întrebat:

Fac polo pe apa si de un timp cand mergeam bazine pe sub apa ma durea foarte intens urechea dreapta ...IN rest nu ma doare e normal aud bine nu simt ca e infundata. Numa cand merg pe sub apa ma doare imi puteti spune ce am? Otita nu cred ca ewinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| wpoieoit a răspuns:

Daca mergi la adancime mai mare de 2 metrii e normal sa te doara din cauza presiunii, daca nu atunci du-te la ORL...si eu am facut polo 4 ani si in ultimele 2-3 luni am fost de cate 2-3 ori la urgente ORL pe luna... dupa care am mers la o clinica privata, mi-a dat medicamente de vreo suta de lei mi-a trecut si am renuntat pentru ca au aparut si niste probleme la inima si nu aveam voie sa ma fortez

3 răspunsuri:
| 000Diddy000 a răspuns:

Ori ai otita sau altceva, ori e din cauza presiunii apei mai bine te duci la medic

| bogdanruscea a răspuns:

Du-te la orl ca sigur ai otita ca asa am avut si eu exact ca time am ajuv si eu si mia mat tratament siacum nu m-ai am nimic

| danyelos78 explică (pentru bogdanruscea):

Mi-a trecut nu am otita oh go on