| QiCKaaTc a întrebat:

Salut, fratele meu are niste bube maricele pe gat in spate, langa par si il mananca foare are. A folosit o perie imprumutata intr-o excursie. si acea perie de par a mai fost folosita. Ce ar putea fi? Cand trece?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| yyo a răspuns:

Posibil sa fi luat niste paduchi big grin deci daca vrea sa nu il mai manance ar fi bine sa se frece pe cap inainte de baie cu otet si cu spirt sa frece bine tot capul gen masaj si apoi sa stea vreo 20 de min sa faca efectul apoi sa isi faca baie, sau eventual va duceti la farmacie si cereti un/o sampon /solutie special pentru astawinking succes fundita?big grin

4 răspunsuri:
| WedDye a răspuns:

Poate fi o iritatie sau chiar "Paduchi " sau eu stiu ce se mai poate lua de pe alte perii... oricum sa se duca la farmacie si ii va spune farmacistul ce sa ia
Dar sa fie invatatura de minte sa nu mai imprumute perii... si eu sunt fata si nu impurumut periabatting eyelashes

| moatarbogdan a răspuns:

Nu stiu dar cel mai bine ar fi sal duci la un doctor dermatolog