| Anonimu19 a întrebat:

Salut, iar. Mai intreb inca o data. Sunt la a cincea zi de oreion, a sasea daca se pune si seara in care a inceput, dar eu nu prea suport sa tin regimul, nu ma prea dau in vant dupa supe si altele. Cat de strict trebuie sa fie, care e limita etc? Un raspuns, va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| crud a răspuns:

Vei face exact ceea ce ti-a spus medicul sa faci. Nu vrei ca, din cauza fandoselilor tale, sa suporti niste consecinte mai grave. Ce e aia " nu prea suport sa tin regimul"? Dar daca ai avea cancer ai putea sa suporti regimul? Ia si citeste aici ca sa vezi ca nu e de joaca cu nicio boala. Uite ce tratament se face si ce consecinte poate avea boala ta.
https://www.medlife.ro/......laxie.html

2 răspunsuri:
| Anonimu19 explică (pentru crud):

Ok, am inteles. Asta e.

| Andreeush a răspuns:

Trebuie să respecți indicațiile medicului, nu ai încotro.
Și eu am avut oreion când eram mai mică.