| Anamaria_3702 a întrebat:

Am si eu nevoie de un sfat.Prietenul meu cu care sunt de 1 saptamana ma va scoate in oras.El vrea sa iesim undeva sa mancam ceva dulce, dar eu nu pot manca nimic.Am un regim strict pe care-l respect, m-am ingrasat in ultima vreme si vreau sa dau urgent pana saptamana viitoare minim 4 kg jos.Regimul l-am inceput de vreo 2 saptamani.Problema e ca el stie ca eu tin un regim strict dar crede ca intr-o seara pot manca ceva dulce.Nu pot.Cum sa-i spun ca nupot? Sa-i propun sa mergem in alta parte? Sau ce as putea sa comand sa nu zica ca sunt ' neam prost'? Ma gandeam la o simpla cafea.In rest mancare nu pot anca nimic,mai ales la ora la care iesim,searastraight face fundaaaaa. Vreau sfaturi si nu de genul:o prajitura nu mori si tu intr-o seara ca nu se pune, ba se pune si eu vreau sa-mi tin regimul pentru ca dupa tot eu trebuie sa dau kg josstraight face

5 răspunsuri:
| Pitzipoanca a răspuns:

Nu mananci nimic si gata. E de apreciat faptul ca ai vointa si tii dieta - asta ar trebui sa aprecieze la tine. Stiu exact prin ce treci. Daca el nu intelege, da-i jet.

| Rockerul23 a răspuns:

Eu cred ca nu mori daca mananci o prajitura.
Asa, macar din bun simt.

| pur3style a răspuns:

Iesi cu el in oras...bei o cafea,discuti cu el,dc trebuie neaparat sa mananci cv dulce?laughing nu te obliga nimeni,sau va duceti la un restaurant beti o cafea si ii explici, ca chiar nu poti sa mananci, il rogi sa te inteleaga si ii promiti ca, cu alta ocazie veti manca ce doreste sufletelul lui, daca tot nu te-am lamurit sa-mi spui ca ne gandim la alta solutie, pwpici happy

| sweetmada a răspuns:

Poti comanda si altceva.dar daca el insista sa mananci o prajiturica eu zic ca daca tii la el ai putea gusta macar din ea.

| Ellly23 a răspuns:

Buna.
Eu zic ca totusi, ai putea face o mica exceptie ca sa nu pari obsedata de slabit. Cred ca el ar aprecia asta la tine. Trebuie sa faci o impresie buna. Insa daca chiar nu poti, cum ai zis, ai putea sa comanzi doar o cafea.
Bafta.