| XxStefanIulianxX a întrebat:

Salut,ieri am aparst un penalty si am tinut mana dreapta moale si dupa am inceput sa simt o durere medie cand incerc sa misc incheietura.Incheietura o pot misca dar nu foarte mult. Ceva sfaturi? Osul nu cred ca are nimic deoarece imi pot misca mana fara probleme dar apare o durere cam la 3 cm de la terminarea palmei cand fac miscari mai ample.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mdany a răspuns:

Pune comprese reci peste zona afectata. Daca nu se mai amelioreaza in 2 zile, mergi la un consult care iti va face si o radiografie. Poate fi osul fisurat, sau o intindere.

| neutrino a răspuns:

Sau mergi la medic sau astepti sa treaca durerea odata cu trecerea timpului. Poate ai noroc.

| AliGab a răspuns:

Pentru binele tau spune-le parintilor ca sa te duca la o radiografie sa fii sigur ca nu nimic, mai ales daca durerea nu apare doar la incheietura. nu ti-as dori sa ai vreun os fisurat fara sa il descoperi. Succes