| Andreeaioan115 a întrebat:

Salut,ieri am inghitit un tantar mic,tusesc si simt un disconfort in gat, o sa imi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Iti trece. Bea putina apa, ca sa se duca in jos, daca nu s-a dus pe trahee.

11 răspunsuri:
| HadesSs a răspuns:

Bea un pahar cu smac si iti trece.

| Balanica12 a răspuns:

Bea putina apa sau mananca o bucata de paine si iti va trece, mi-e mi-a intrat o albina in ureche si n-am patiti nimic! Tu sigur nu vei patit nimic :*

| Andreeaioan115 explică (pentru Balanica12):

Am mancat si paine, am baut apa si nu imi trece, simt ceva in gatsad

| WhiTePaiN a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Este doar in creierul tau acel discomfort, incearca sa faci altceva, funda?

| PaulIulian a răspuns:

Buna. Da, o sa iti treaca, stai linistita. Cand eram mai mic, stiu ca ieseam seara afara cu bicicleta, si inghiteam muste/ tantari angro. Si uite-ma, n-am nimic. laughing) Cand am ajuns acasa n-am mai simtit nimic. Bea apa. Zi faina iti doresc! happy

| Andreeaioan115 explică (pentru PaulIulian):

Beau apa, dar s-a oprit in gat!

| PaulIulian a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Incearca sa mananci miere. Poate asa aluneca.

| Andreeaioan115 explică (pentru PaulIulian):

Si daca nu imi trece?

| PaulIulian a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Daca nici asa nu iti trece, du-te la medic. In orice caz, nu e nimic grav.

| Shaveco0 a răspuns:

Deja ti-a trecut