| Sevilla a întrebat:

Ieri am jucat fotbal și am călcat in față simțind o Dürere in tendonul lui Ahile, după câteva momente am putut continua jocul, dar și astăzi la o zi după schiopatez, ce ar putea fi? De era ruptura se umfla piciorul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| n0rthestside a răspuns:

Daca nu te incalzesti bine, poti sa faci tendinita [repaus o sapt. si sa te dai cu crema anti-inflamatoare si sa nu fortezi piciorul, si daca nu-ti trece mergi la medic mereu e cel mai bine ]