| andreidarius23 a întrebat:

Salut, ieri am primit o lovitura destul de puternica in coloana, mai exact in zona lombara cu piciorul. Cand fac anumite miscari sau cand stau pe spate intins pe pat ma doare in aceea zona. Oare ar putea fi ceva sau ma ingrijorez degeaba? Tin sa mentionez ca am 17 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi de uregnta la medic si fa-ti o radiografie la coloana, sa nu ai fractura sau vertebra dislocata.
In caz de-i ceva grav cu aceasta radiografie poti sa faci plangere la politie si cel care te-a lovit sa plateasca factura medicala, recuperarea sau opeartia, daca este cazul.
Sa speram ca nu-i decat o sperietura si totodata invatatura de minte, sa nu te mai pui cu adolescenti huligani care te bat.

| cehos69 a răspuns:

Voltaren + nurofen express forte, daca treci fugi repede la ortoped sa iti faca un rmn, cand te doare ceva cu siguranta te doare cu un motiv.