| Codolan_Razvy_1991 a întrebat:

Ieri cand ma jucam fotbal am sarit la cap, si un baiat mi-a dat cu capul chiar in nas(la mijlocul nasului) si cand m-a lovit a trosnit ceva si ma doare ft rau! Credeti ca e luxatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gabibt a răspuns:

Am patit-o si eu in o gramada de feluri. Daca te-a lovit din fata si ti-a presat nasul pe interior atunci o sa-ti treaca senzatia in cateva zile. Dar daca te-a lovit dintr-o parte atunci ti s-a rupt intr-o parte cartilajul si vei avea nasul un pic stramb.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate sa fie fractura nazala. Du-te repede la medic, doar acesta poate sa-ti spuna exact. Sanatate si numai bine!

| fluture156 a răspuns:

Zic sa mergi la medic, poate fi ceva grav.