| George20123 a întrebat:

Salut, ieri dupa ce am baut o bere pe la ora 6 am vrut sa merg pana la market sa imi iau o apa ca mi se facuse rau.Eram foarte ametit si molesit.In drum spre magazin, eram cu un prieten, si deodata am ametit, vedeam incetosat si am cazut pe jos, aproape sa lesin.Daca nu stateam in fund si ma ridicam ameteam iar si cadeam la loc. Poate sa fie o cadere de calciu? Tin sa precuzez ca inainte de asta am stat in ratb in canicula vreo 20 de minute. Daca da, ce ar trebui sa fac sa o previn.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anon31241212 a răspuns:

Ti s-a facut rau de la caldura. Si ai facut o cadere de calciu. Fa-ti o analiza la calciu si vitamina d, vezi cum stai. Cand iesi in oras, ia-ti mereu o sticla de apa la tine si puneti ceva pe cap. Eventual ia-ti la tine niste biscuiti sau o banana( are mult calciu), ca sa eviti si caderile de calciu si hipoglicemia. ( Deoarece ai stat in caldura, creierul nu a putut sa se oxigeneze calumea si,, ti-a mancat din calciu" si ti-a scazut glicemia). Si eu am patit asa.

1 răspuns:
| Catana_Cristi_1996 a răspuns:

Pe canicula asta incearca sa eviti bauturile alcoolice, seara pe racoare poti sa bei o bere sau doua dar ziua consuma doar apa. Caderile de calciu nu vin doar cand bei deci daca ai patit asta doar ieri cand ai baut berea nu ai de ce sa iti faci griji, totusi daca se repeta si fara sa consumi alcool mergi la medic.Lasa alcoolul, poate din cauza ca nu ai mancat si de la caldura te-ai imbatat.